Южна Корея и Son Heung-min изумиха на полуфиналите за Купата на Азия, когато Джордан победи отбора на Юрген Клинсман с 2-0, за да достигне до исторически първи финал
Daily Mail | 2024-02-06 | 23:11:04

Язан Ал-Наймат изведе Джордан напред с лош завършек в 53-ата минута, като самостоятелният гол на Муса Тамари подпечата мястото им на първия финал.

Сон беше видял отменен гол поради засада през първото полувреме, като Южна Корея също имаше отменена дузпа след преглед на VAR.

Южна Корея и Son Heung-Min бяха изумени от Джордан на полуфиналите на Купата на Азия

Йордания отпразнува запазването на мястото си в Азиатската Финал за купата за първи път в тяхната история

Сон беше съжален от йорданския Абдалах Насиб след съдийски сигнал за крайния резултат в Ал Раян

Вашият браузър не поддържа iframes.

Йордания, класирана с 64 места по-ниско от Южна Корея от ФИФА, никога не е преминавала четвъртфиналите на Купата на Азия преди турнира.

Отборът на Хюсеин Амута сега очаква победителите от втория полуфинал между Катар и Иран на финала.

Домакините Катар са действащите шампиони.

Южна Корея се надяваше да спечели Купата на Азия за първи път от 1960 г. насам, но не беше убедителна през целия турнир.

Автогол в добавеното време беше нужен на Южна Корея, за да завърши наравно 2-2 с Йордания в груповата фаза, докато те бяха задържани и за 3-3 равенство от Малайзия.

Южна Корея изискваше изравнителен гол в деветата минута на добавеното време и дузпи, за да победи Саудитска Арабия.

Наказание от 96-та минута наложи продължения срещу Австралия на четвъртфиналите.

Язан ал-Наймат направи добър завършек, за да даде на Джордан води в полуфинала

Соло усилията на Муса Тамари удвоиха предимството на Джордан, за да изпрати Джордан на първи финал

Капитанът на Южна Корея Сон се надяваше да изведе нацията до първа титла за Купата на Азия от 1960 г.

Йордания ще чака победителя от втория полуфинал между домакините Катар и Иран

Зашеметяващият свободен удар на Сон в крайна сметка донесе на Южна Корея победа с 2-1 над Австралия в продълженията, за да си осигури място на полуфиналите.

Южна Корея не успя да отвърне на Джордан, като страната на Клинсман не успя да отправи удар към вратата през 90-те минути.

Неутешният Син беше съчувстван на пълен работен ден от играчите на Джордан, след което победителите бяха видени да празнуват историческата си победа със своите привърженици.

Джордан ще търси девойка от Азия Триумф за купата, когато финалът е в събота.